Mourinho kritikon drejtuesit e Manchesterit: Merrni shembull nga Juventusi
Trajneri i skuadrës së Manchester United, Jose Mourinho tha se drejtuesit e klubit anglez duhet të ndjekin shembullin e Juventusit të cilët kanë fituar 7 kampionate radhazi.

“Por për mua, komplimenti më i madh për Juventusit për nuk është për strukturën e tyre. Komplimenti im është për filozofinë e tyre dhe gjërat bazikë pas kësaj filozofie. Në tunel, para ndeshjes, unë bisedova me Andrea Agnellin [drejtuesi i Juventusit] dhe i thashë se që nga largimi im nga Interi, ai i ka fituar shtatë tituj radhazi dhe duket se do ta fitojë edhe të tetin.

Ai m’u përgjigj: ‘Nuk e dua të tetin. I dua dhjetë radhazi’. Unë mendoj se kjo ishte një përgjigje dhe një deklaratë fantastike. Ata kanë fituar shtatë herë radhazi, por e blenë Cristiano Ronaldon, Leonardo Bonuçin, Emre Can dhe Joao Cancelo”, tha Mourinho. /albeu.com/


Shtuar më 28/10/2018, ora 12:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori