Mourinho mendon edhe goditjen e radhës nga Chelsea, është William
Sipas The Sun, Mourinho dhe Djajtë e Kuq dëshirojnë të nënshkruajë me Willian të Chelseas në afatin kalimtar të verës.

Me Nemanja Matic që tashmë ka lënë Blutë për skuadrën nga Old Trafford, megjithatë, Willian nuk u lejua gjatë verës së kaluar të largohet nga Stamford Bridge.

Raporti thotë se Mourinho do të kthehet për lojtarin e tij të pëlqyer në fund të sezonit, duke dërguar skautë për të monitoruar formën e tij gjatë gjithë sezonit aktual.
Transferimi i tij është shumë i mundur pasi përveç Mourinhos edhe ylli brazilian ka një simpati të madhe për ish-trajnerin e tij. Willianit mendohet të kushtojë rreth 60 milionë euro, ndërsa interesim për të ka shprehur edhe Milani./albeu.com/
Shtuar më 15/03/2018, ora 11:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori