Mourinho në Belgjikë për fitoren e Falcaos (FOTO-VIDEO)

Tekniku i Chelsea-t Jose Mourinho ka qënë në kryeqytetin belg Bruksel për të ndjekur nga afër fitoren e Kolumbisë përballë Belgjikës 0-2 dhe yllin e Monacos Radamel Falcao, objektiv i merkatos së "Bluve" londinezë. "Special One" është admirues i madh i ish sulmuesit të Atletico Madrid dhe kërkon ta sjellë atë në Stamford Bridge që gjatë merkatos së janarit duke mofruar plot 60 milionë sterlina, por në garë për "El Tigre! janë edhe Manchester United e Real Madrid.

Golat fitores së Kolumbisë u shënuan nga Falcao në minutën e 51 dhe sulmuesi i Cagliarit Victor Ibarbo 15 minuta më pas. /albeu.com/

Shtuar më 16/11/2013, ora 11:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori