Mourinho nuk heq dorë nga Koulibaly, Napoli kërkon 89 milion euro
Jose Mohurio, ka piketuar mbrojtësin Kalidou Koulibaly, të cilin e shikon si përforcim të qendërmbrojtjeste klubit të tij, shkruan Albeu.com.

Sipas Mirror, ekipi dëshirojnë të nënshkruajnë me 27-vjeçarin në merkaton e janarit, edhe nëse është e nevojshme do të presin deri në fund të sezonit për të siguruar nënshkrimin me lojtarin.

Mbrojtësi luan në ekipin e Napolit teksa ka bërë një paraqitje të shkëlqyer 21 gola në 13 ndeshjet e para të Premier League të sezonit, ndaj dhe Mohurino është i interesuar për shërbimet e lojtarit.

Napolitanët thuhet se e vlerëson mbrojtësin në 89 milionë euro, kështu që Koulibaly, do të bëhej mbrojtësi më i shtrenjtë në botë nëse do të shkonte në Old Trafford, duke eklipsuar taksën prej 75 milionë funte të paguar nga Liverpuli për Virgil van Dijk.

Por jo vetëm Koulibaly por edhe Nikolla Milenkoviç i Fiorentinës është parë gjithashtu nga Mourinho si një përforcim i mundshëm. /albeu.com/

Shtuar më 07/12/2018, ora 09:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori