Mourinho sfidon Guardiolën, kërkon dy yjet e Tottenhamit
Jose Mourinho dhe Pep Guardiola kanë nisur një duel në distancë, por këtë herë në merkato. Dy strategët e njohur synojnë që të afrojnë dy futbollistët e krahut të Tottenhamit, Kyle Walker dhe Danny Rose.

"The Sun" shkruan se Manchester United është treguar e gatshme për të shpenzuar plot 60 milionë sterlina për të nënshkruar me dyshen që do të përforcojë shumë repartin e mbrojtjes.

Një problem i madh ngelet negociata me Tottenhamin pasi Pochetino vështirë se do të lejojë të largohen dy nga lojtarët e tij më të mirë. Në krahun tjetër Manchester City ende nuk ka një ofertë konkrete.
Shtuar më 10/01/2017, ora 17:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori