Mourinho vazhdon me Interin
Albeu.com
Kampioni i Serie A, Interi, ka zbuluar se trajneri i ekipit, Jose Mourinho, ka nënshkruar marrëveshje të re me klubin. Strategu portugez iu dha fund spekulimeve të cilat e lidhnin atë me një kalim te Real Madridi, duke ...... nënshkruar marrëveshje trevjeçare, e cila do ta mbajë atë në Inter deri në vitin 2012.

“Si përgjigje e dëshirave të trajnerit të vazhdojmë projektin të cilin e kemi filluar së bashku para një viti, dëshirë e pritur me kënaqësi nga klubi si shenjë e afrisë dhe shpirtit luftarak, Inter bën të ditur se Jose Mourinho ka vazhduar marrëveshjen deri në 30 qershor të vitit 2012”, shkruhet në deklaratën zyrtare të klubit.

Mourinho thuhet se ka një rritje të pagës, e cila tash është 10 milionë euro në vit, por klauzula për ndërprerje të kontratës, vazhdon të mbetet në kuotën e 7.5 milionë eurove.

Mourinho arriti tek titulli i kampionit në Serie A që në sezonin e parë të tij në kampionatin italian.
Shtuar më 26/05/2009, ora 16:02
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori