Mposhtet Brazili, medalje e artë për Meksikën (VIDEO)
Meksika ka fituar medaljen e artë në futboll për meshkuj në Londër 2012 duke mposhtur bindshëm 1-2 Brazilin pretendent. Meksikanët kanë kontrolluar lojën duke treguar formë të mirë fizike dhe sportive , ndërsa karioka edhe pse me emra të mëdhenjë në ekip nuk mundi të bëjë asgjë, duke u ngushëlluar me medaljen e argjendtë.

Meksika kaloi në avantazh që në sekondën e 40-të të ndeshjes me anë të Peralta, i cili dyfishoi rezultatin në minutën e 75-të. Për Brazili ngushtoi rezultatin në minutat shtesë Hulk.

Medalja e artë ishte i vetmi trofe i pafituar nga 5 herë kampionët e Botës por duhet të presin Lojërat Olimpike Brazil 2016 për ta provuar sërish. /albeu.com/
Shtuar më 11/08/2012, ora 17:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori