Mposhti ish-ekipin e tij, Immobile: Ndryshim mentaliteti sonte, atje dështova për fajin e tyre
Lazio mundi Borussia Dortmund 3-1 dhe fitoi 3 pikët e para në Ligën e Kampionëve.

Protagonist absolut është Ciro Immobile, autor i një goli dhe një asistimi.

Sulmuesi italian, i shpallur vjet Këpuca e Artë, duke folur për Sky Sport, shprehu të gjithë kënaqësinë e tij.

"Ishte një emocion i pabesueshëm për të sjellë këtë klub dhe këtë fanellë përsëri në Champions League, kishte një aromë shtesë dhe ne jemi të kënaqur sepse ndeshja ishte me një ekip të fortë!"

"Na duhej një ndeshje si kjo për të na dhënë ndryshimin mendor, pas ndeshjes kundër Sampdoria, për të qenë në gjendje të themi fjalën tonë midis të mëdhenjve në Evropë dhe gjithashtu në Itali".

"Kritikat? Lojtarët ndonjëherë duhet t’i presin ato dhe të kuptojnë momentin. Arrita në Dortmund në një gabim sepse ishte një moment i ri-themelimit, i ndryshimit të gjeneratave dhe është normale që kishte vështirësi".

"Shansi i kualifikimit? Grupi i ekuilibruar, Brugge toi. Janë edhe 5 beteja, ne duhet të japim gjithçka."
Shtuar më 21/10/2020, ora 08:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori