Mrekullia Klopp, sa vlejnë tani yjet e Borussias (FOTO LAJM)

HUMMELS - U ble nga Bayern Munchen për 4 milionë euro, sot shumë skuadra, mes të cilave edhe Barcelona janë gati të bëjnë çmendurira.
Në këto ditë emri i Borussia Dortmund dhe Jurgen Klopp është në gojën e të gjithëve, pas fitores së madhe kundër Real Madrid në gjysëmfinalen e parë të Champions League. Dhe merita e këtij suksesi i shkon mbi të gjitha trajnerit Jurgen Klopp që me futbollistë jo të mëdhenj dhe shumë të kushtueshëm, por me djemë pasionant dhe të talentuar, arriti ta sjellë Borussia Dortmund në këto nivele.

Talente të vërtetë që sot janë në krye të dëshirave të merkatos. U shpenzua shumë pak për ti sjellë në "Signal Iduna Park" por tani duhen shumë për ti larguar prej andej. /albeu.com/

Shtuar më 26/04/2013, ora 12:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori