"Mundo Deportivo": Messit do t’i ngritët statujë në Madrid
Federata Spanjolle e Futbollit po planifikon ta nderojë Lionel Messin.

Messi ka fituar topin e gjashtë të artë në fillimin e kësaj jave, duke u bërë lojtari i parë në histori të futbolli që arrin një gjë të tillë.

Federata Spanjoll po mendon që ta bëjë një gjest të madh në nder të Leo Messi.

Sipas "Mundo Deportivo", Federata Spanjolle po planifikon që të ngrisë një statujë të Lionel Messi në Las Rozas, në Madrid.

Statuja e numrin 10-të të Barcelonës do të vendosej krahë atyre të Di Stefano, Pele dhe Maradona.

Shtuar më 06/12/2019, ora 16:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori