Murinho pyetet për Moratan, flet për Lukakun
Jose Mourinho këmbëngul se nuk është i interesuar për faktin se Chelsea ka nënshkruar me Alvaro Morata.

Manchester United ishte i interesuar të merrte spanjollin në Old Trafford para blerjes së Romelu Lukaku nga Everton.

"Unë nuk jam i interesuar në atë që Chelsea bën, me të vërtetë", tha shefi i United. "Kemi një lojtar të madh, një lojtar që nuk mund të krahasohet me atë që ai ishte pak vite më parë, sepse ai puno shumë. Ai mori një zhvillimi shumë të mirë, kështu që ne mendojmë se kemi një lojtar që tani është lojtari më i mirë në Evropë., tha tekniku porugez duke e anashkaluar Moratën dhe duke reklamuar Romelu Lukakun, përcjell Albeu.com.

"Mendoj se ishte e qartë se Chelsea do të nënshkruante me një sulmues, sidomos pas situatës së Contes dhe Diego Costas" përfundoi deklaratën e tij për Goal.com tekniku i djajve të kuq Murinho. /albeu.com/
Shtuar më 20/07/2017, ora 11:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori