Murinjo i pandreqshëm, tallet me ndeshjet e kombëtareve: Javë e mahnitshme, siguri absolute
Zhoze Murinjo nuk ndryshon kurrë.

Trajneri portugez është gjithmonë ironik me batutat e tij dhe prej kohësh në Instagram ka filluar të bëhet një personazh shumë i ndjekur me talljet therëse, shpesh edhe ndaj futbollistëve të tij. Këtë radhë, portugezi ka piketuar pauzën e kombëtareve, që e ka lënë në klub thuajse të vetmuar.

Ai ka postuar sot pamje nga klubi teksa gjendej në palestër, pas një séance stërvitore të gjymtuar nga mungesat e shumta, duke thumbuar ndeshjet e kombëtareve që u zhvilluan këtë javë.

“Javë e mahnitshme futbolli. Emocione të mëdha në ndeshjet e ekipeve kombëtare, miqësore të shkëlqyera dhe siguri absolute. Rezultate testesh të COVID pasi janë luajtur ndeshjet, njerëz rastësorë që vrapojnë në fushë ndërsa skuadrat zhvillojnë stërvitje dhe shumë gjëra të tjera.

Pas një tjetër séance stërvitore me vetëm 6 lojtarë, tani është koha që të kujdesem për veten”, shkruante portugezi me ironi. Murinjo, ashtu si shumë trajnerë të tjerë, kanë qenë kundër zhvillimit të ndeshjeve të kombëtareve gjatë këtij muaji, si për shkak të kalendarit të ngjeshur, ashtu edhe për shkak të rrezikut që përbënte për futbollistët në mes të COVID-19.


style=" background:#FFF; border:0; border-radius:3px; box-shadow:0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0.5),0 1px 10px 0 rgba(0,0,0,0.15); margin: 1px; max-width:540px; min-width:326px; padding:0; width:99.375%; width:-webkit-calc(100% - 2px); width:calc(100% - 2px);">
style="padding:16px;"> style=" background:#FFFFFF; line-height:0; padding:0 0; text-align:center; text-decoration:none; width:100%;" target="_blank">
style=" display: flex; flex-direction: row; align-items: center;">
style="background-color: #F4F4F4; border-radius: 50%; flex-grow: 0; height: 40px; margin-right: 14px; width: 40px;">
style="display: flex; flex-direction: column; flex-grow: 1; justify-content: center;">
style=" background-color: #F4F4F4; border-radius: 4px; flex-grow: 0; height: 14px; margin-bottom: 6px; width: 100px;">
style=" background-color: #F4F4F4; border-radius: 4px; flex-grow: 0; height: 14px; width: 60px;">
style="padding: 19% 0;">
style="display:block; height:50px; margin:0 auto 12px; width:50px;">
style="padding-top: 8px;">
style=" color:#3897f0; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; font-style:normal; font-weight:550; line-height:18px;"> View this post on Instagram
style="padding: 12.5% 0;">
style="display: flex; flex-direction: row; margin-bottom: 14px; align-items: center;">
style="background-color: #F4F4F4; border-radius: 50%; height: 12.5px; width: 12.5px; transform: translateX(0px) translateY(7px);">
style="background-color: #F4F4F4; height: 12.5px; transform: rotate(-45deg) translateX(3px) translateY(1px); width: 12.5px; flex-grow: 0; margin-right: 14px; margin-left: 2px;">
style="background-color: #F4F4F4; border-radius: 50%; height: 12.5px; width: 12.5px; transform: translateX(9px) translateY(-18px);">
style="margin-left: 8px;">
style=" background-color: #F4F4F4; border-radius: 50%; flex-grow: 0; height: 20px; width: 20px;">
style=" width: 0; height: 0; border-top: 2px solid transparent; border-left: 6px solid #f4f4f4; border-bottom: 2px solid transparent; transform: translateX(16px) translateY(-4px) rotate(30deg)">
style="margin-left: auto;">
style=" width: 0px; border-top: 8px solid #F4F4F4; border-right: 8px solid transparent; transform: translateY(16px);">
style=" background-color: #F4F4F4; flex-grow: 0; height: 12px; width: 16px; transform: translateY(-4px);">
style=" width: 0; height: 0; border-top: 8px solid #F4F4F4; border-left: 8px solid transparent; transform: translateY(-4px) translateX(8px);">
style="display: flex; flex-direction: column; flex-grow: 1; justify-content: center; margin-bottom: 24px;">
style=" background-color: #F4F4F4; border-radius: 4px; flex-grow: 0; height: 14px; margin-bottom: 6px; width: 224px;">
style=" background-color: #F4F4F4; border-radius: 4px; flex-grow: 0; height: 14px; width: 144px;">

style=" color:#c9c8cd; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px; margin-bottom:0; margin-top:8px; overflow:hidden; padding:8px 0 7px; text-align:center; text-overflow:ellipsis; white-space:nowrap;">style=" color:#c9c8cd; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; font-style:normal; font-weight:normal; line-height:17px; text-decoration:none;" target="_blank">A post shared by Jose Mourinho (@josemourinho)

Shtuar më 16/11/2020, ora 21:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori