Musacchio tregon se kujt i trembet në derby, kjo deklaratë do e zbukurojë përballjen
Pëlqej
Mbrojtësi i Milanit, Mateo Musacchio, ka pranuar se kapiteni I Iterit, Mauro Icardi, është rreziku kryesor në derbin e të dielës.

“Nuk ka ritual special para këtij takimi”.

“Nuk është e nevojshme, ju thjesht duhet të mendoni se sa e rëndësishme është kjo ndeshje që të arrijmë nivelin e motivimit dhe koncentrimit”.

Icardi? Nuk do guxojmë ta lejojmë të marr frymë, por jo vetëm atë. Ata kanë ekip të mirë, kështu që duhet të qëndrojmë të fokusuar në të gjithë lojtarët nëse duam të jemi të lumtur në fund të ndeshjes”.

“Ne duhet të jemi 11 luanë, ne do të japim gjithçka në fushë”.

“Është shumë emocionale dhe ekscituese dhe ekziston dëshirë e madhe për të fituar. Unë mezi pres ditën e diel”, potencoi Musacchio. / albeu.com /
Shtuar më 12/10/2017, ora 16:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori