Nadal dërgon mesazh befasues për rivalin e përbetuar
federer55
Rafael Nadal dhe Roger Federer janë dy tenistët më të mëdhenjë në botë, por janë vetëm rival në lojë pasi mmes tyre ka një miqësi të madhe. Në fjalën e tij Nadal tha se ata shkojnë mirë pasi sporti nuk është luftë, por veç një lojë. shkruan Albeu.com

“Arsyeja që ne shkojmë mirë është se të dy e kuptojmë se ky është sport. Ne të dy e kuptojmë se çfarë ndodh brenda fushës dhe çfarë jashtë saj. Ndeshjet i fiton në fushë, lufton në fushë, por kur ndeshja përfundon është një jetë tjetër.

Loja nuk është gjëja kryesore në jetën tonë dhe ne të dy e kemi kuptuar këtë gjë, që ky është sport dhe jo luftë, gjë që duhet ta mësojnë të gjithë”, tha Nadal. /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2018, ora 09:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori