Napoli gati t'i rinovojë kontratën mbrojtësit shqiptarë, Elseid Hysaj
Pëlqej
Napoli duket se nuk ka ndërmend që të ndahet nga mbrojtësi i djathtë i Kombëstares Shqiptare, Elseid Hysaj.

Siç raportojnë mediat italiane, Napoli i ka ofruar kontratë të re me pagë më të madhe mbrojtësit shqiptarë.

Hysaj ka kontratë me Napolin deri në vitin 2021 dhe klauzola e tij është rreth 50 milionë euro, e cila vlenë vetëm për klubet jashtë Italisë.

Por, me kontratën e re, thuhet se Hysaj do të përfitojë rreth 1.2 milionë euro në sezonë.

24 vjeçari shqiptarë deri me tani ka bërë 97 ndeshje për Napolin. /albeu.com/
Shtuar më 22/03/2018, ora 22:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori