Napoli i Hysaj mposht bindshëm Cervena Zvezdën
Napoli arriti një fitore të lehtë kundër Cervena Zvezdës me rezultatin 3-1 në "San Paolo".

Pjesa e parë i takoi tërësisht italianëve të cilët të goli erdhën në minutën e 10' me anë të Marek Hamsik.

Napoli dyfishoi epërsinë në minutën e 34', pasi kësaj radhe ishte Dries Mertensshënoi një gol të bukur.

minutën e 52', Mertens shënon edhe golin e tretë, që ishte po ashtu një gol fantastik.

Pas golit të tretë Crvena Zvezda u ngjallë dhe arriti që të shënoi gol në minutën e 57' me anë të El Fardou Ben Nabouhane.

Napoli kishte edhe disa mundësi të mira për shënim por që ato nuk i shfrytëzoi si duhet.

Me ktë fitore Napoli prin grupit C më 9 pikë por ende nuk e ka siguruar kualifikimin.
Shtuar më 28/11/2018, ora 23:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori