Napoli i rrëmben kreun Interit (VIDEO)
Napoli ka arritur të fitojë me rezultatin 2:1 përballë Interit, duke marrë kështu kryesimin e Seria A.

Për napolitanët shënoi dy herë Higuain, në minutën e dytë dhe të 62-të.

Interi e kishte të vështirë ndeshjen që nga minuta e 44-tërt, kur Nagatomo u ndëshkua me karton të kuq.

Edhe pse me dy gola disavantazh dhe me 10 lojtarë, Inter ka gjetur forcë të reagojë.

Ka qenë Ljalic ai qëngushtoi diferencën në 2-1.

Me këtë fitore, Napoli ngjitet në vendin e parë me 31 pikë, ndjekur nga Inter dhe Fiorentina, përkatësisht me 30 dhe me 29 pikë. /Albeu.com/
Shtuar më 30/11/2015, ora 22:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori