Napoli interesohet për mbrojtësin në pronësi të Real Madridit
Napoli i është bashkuar radhës së klubeve të interesuara për Sergio Reguilon, mbrojtësi i majtë në pronësiReal Madrid, i cili është i huazuar te Sevilla.

23-vjeçari shënoi në raundin e 16 më të mirave në Ligën e Evropës kundër Romës.

Kjo çoi statistikat e tij në tre gola dhe katër asistime në 34 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Një figurë e gjithanshme, ai gjithashtu mund të luajë në role më të avancuara dhe Sky Sport Italia pretendon se Napoli ka nisuar kontaktet e para.

Ka mjaft konkurrencë, pasi Reguilon tashmë tërhoqi vëmendjen nga disa klube të Premierligës, mbi të gjitha Chelsea dhe Everton i Carlo Ancelotti.

Për më tepër, Sevilla nuk e ka përjashtuar përpjekjen për një transferim të përhershëm për lojtarin spanjoll.
Shtuar më 09/08/2020, ora 21:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori