Napoli nis kontaktet për transferimin e Cavanit
Napoli ka filluar negociatat për ta sjell Edinson Cavanin nga Paris Saint-Germain në ish skuadrën e tij.

Sipas gazetarit Carlo Alvino, i cili ishte i pari që dha lajmin se Carlo Ancelotti është në bisedime për ta marrë detyrën e trajnerit nga Maurizio Sarri, është hapi i parë për t’u arritur kjo marrëveshje.

Cavani është nën kontratë deri në qershor të vitit 2020 me PSG por po ka vështirësi të koordinohet në sulm me Neymarin kështu që mund të largohet më herët.

Çështja thelbësore është se impresionët e para janë pozitive dhe 31 vjeçari i Uruguai është gati ta ulë pagën e tij në mënyrë që të largohet nga Paris.

Fëmijët e tij ende jetojnë në Napoli dhe ai ka kujtime të mira me klubin, ku luajti nga 2010-2013, duke shënuar 104 gola në 138 ndeshje.

Cavani u përqafua më shumë nga shokët e tij në Parc des Princes kur skuadrat e tyre u përballën në Ligën e Kampionëve në fazën e grupeve, ku barazuan me rezultat 2-2 dhe pritet që të pritet mirë nga tifozët në Stadio Olimpico më 6 nëntor, ku do të luajnë Napoli-PSG.
Shtuar më 30/10/2018, ora 20:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori