Napoli shkatërron Bolognan 4-1
Napoli ka shkatërruar 4-1 Bolognan për ndeshjen e javës së 13 të kampionatit italian të futbollit. Napoletanët konfirmohen në vendin e tretë të kampionatit. Autorë të golave për Napolin kanë qënë Maggio në minutën e 3. Hamsik në minutën e 37 dyfishon rezultatin dhe është i njëjti lojtar në minutën e 48 që çon rezultatin në 3-0. Bologna reagon në minutën e 68 duke shkuartuar në 3-1 me Meggiorinin por Napoli shënin dhe golin e fundit në minutën e 74 me anë të Cavanit.(albeu.com)
Shtuar më 21/11/2010, ora 22:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori