Napoli, Zola "pasardhësi" i Maxarrit
Xhanfranko Zola është një simbol për Napolin, jo në rangun e Maradonës por gjithsesi është një persinazh sportiv që dashurohet në qytetin jugor të Italisë.

Në tabloidë të ndryshëm po flitet shumë rreth faktit që njeriu-pankinë te Napoli pasi të jetë larguar Walter Maxarri është pikërisht Zola. Këtë e ka pranuar edhe vetë ish-tranjeri i West Ham teksa ishet përpara mikrofonave të radios "Kiss Kiss".

" Do të më pëlqente të drejtoja Napolin sepse kam kujtime të bukura nga ky qytet. Por Maxarri po bën një punë të mirë dhe i uroj të fitojë titullin kampion, por në jetë asnjëherë nuk i dihet se çfarë mund të ndodhë. Kam luajtur me Napolin më të madh të historisë dhe ruaj kujtime mbresëlënëse nga qyteti". u shpreh Xhanfranko Zola. /albeu.com/
Shtuar më 09/11/2011, ora 18:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori