Nasri bën pjesë në formacion ndaj Liverpoolit
Arsenal: Robin Van Persie dhe Samir Nasri
Ndërsa derbi i madh ne futbollin anglez po afrohet, por trajneri francez i Arsenalit shpreh bindjen e tij që në formacionin bazë do ta ketë të shumëpërfolurin Samir Nasrin i cili mendohet se do të largohet.

"Nuk ka arsye qe Samir mos te paraqitet, ai është lojtar i yni dhe me vjen mire që është rikuperuar plotësisht dhe do të jetë i gatshëm kundrejt Livperpoolit", përfundon trajneri francez.

Pavarsisht nëse Nasri paraqitet ose jo në ndeshjen e sotme ndaj Liverpoolit, sipas mediave në Angli, transferimi i mesfushorit në City pothuajse është punë e kryer. /albeu.com/
Shtuar më 20/08/2011, ora 11:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori