Nasri zbulon se çfarë i ka kërkuar Guardiola
Nënshkrimi i ri i Sevillas, Samir Nasri ka thënë se Pep Guardiola ka kërkuar për të mbajtur atë në Manchester City dhe huazimi në Spanjë ishte zgjedhja e tij.

Nasri u zhvendos në Andaluzi në një marrëveshje njëvjeçare huazimi nga Manchester City, një lëvizje që ai beson se vjen në kohën e duhur.

Guardiola u përpoq për të më bërë që të qëndroj, por unë i thashë atij se kërkoj për të më lënë të largohem pasi nuk luajë rregullisht në ekipin e parë”, është shprehur 29-vjeçari francez në zbulimin e tij në Estadio Sanchez Pizjuan këtë pasdite.

“Unë nuk jam më i interesuar në futbollin ndërkombëtar me Francën, që përfundoi në vitin 2014, dhe tani jam i përqendruar vetëm në Sevilla”.

Sevilla janë një ekip me shumë cilësi dhe një trajner i madh që i pëlqen për të mbajtur topin dhe presingun, një lojë që unë mendoj se do të më përshtatet”, ka thënë në fund Nasri. /Albeu.com/
Shtuar më 01/09/2016, ora 18:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori