Navas brenda 28 minutash ndryshon mendjen e gjithë botës
I pranishëm në fitoren 2-1 ndaj Real Madridit ndaj Manchester United në Superkupën Europiane, Keylor Navas bëri gabime të pafat përpara se të shpetonte ekipin dhe veten.

Në minutën e 54-të në Shkup, portieri i Kosta Rikës nuk mundi të mbërthejë goditjen e Matiç në mes të portës dhe kështu Romelu Lukaku gjëti njëmundësi të lehtë për të përfituar, pas shumë të tjetëve të harxhuar. Kjo do të ishte fatale për 30-vjeçarin të humbte besimin e tij në një fazë të tillë, por kur arriti minuta 82, Marcus Rashford e gjeti veten 1 për 1 me Navas por portierin edhe këtë herë e shpëtoi duke siguruar fitoren për anën e Zinedine Zidane, përcjell Albeu.com.

30-vjeçari është duke u kthyer në një mjet të sigurtë në prapavijë pasi ai ishte një pikë kyçe e Realit të sezonit të kaluar ku në ndeshjet e fundit ishte pothuajse perfekt. /albeu.com/
Shtuar më 09/08/2017, ora 09:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori