NBA, dëmtohet Ricky Rubio
Gjatë përballjes me Los Angeles Raker spanjoli i Minestota Timberwolves Ricky Rubio ka pësuar një dëmtim të rëndë duke këputur ligamentet e gjurit. Nga ky dëmtim ai pritet të qëndrojë jashtë fushë së lojës për një kohë të gjatë duke humbur edhe Olimpiadën e Londrës.

21 vjecari cilësohet si një nga lojtarët më të mirë NBA me një mesatëre prej dhjetë pikësh dhe 4.2 ribaunde për ndeshje. /albeu.com/
Shtuar më 11/03/2012, ora 12:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori