Ndahet nga jeta ish-portieri i njohur (FOTO LAJM)

Ish-legjenda e portës së Dinamos, Ilir Luarasi ka ndërruar jetë ditën e sotme.

Ai është gjetur i pajetë në shtëpinë e tij në Francë kujetonte prej vitesh. Ai vdiq në moshën-vjeçare.

Aipati një karrierë të shkëlqyer me skuadrën e Dinamos, klub ku edhe u formua.Në vitin 1976 Ilir Luarasi u afrua në ekipin e parë të Dinamos, përkrah legjendave Çoçoli, Sejdfini, Zëre, Përnaska, Ballgjini, Targaj, Marko, Demollari.

Luarasi mbrojti për 11 vjet portën e Dinamos, deri në vitin 1987 dhe mbahet mend për karizmën dhe klasin e tij./albeu.com/
Shtuar më 17/01/2018, ora 13:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori