Ndërhyrja brutale e Pickford, Van Dijk mund të humbasë sezonin
Virgil Van Dijk me shumë gjasë ka humbur sezonin 2020/21.

Një nga mbrojtësit më të mirë në botë, anëtari i Liverpool, Virgil van Dijk, me shumë gjasë ka humbur pjesën e mbetur të këtij sezoni.

Ishte një lëndim sot në ndeshjen ndaj Everton që ia pamundësoi vazhdimin e ndeshjes, por me gjasë i pamundëson edhe paraqitjen në këtë sezon.

Sipas raportimeve të ‘BeIN Sports’, holandezi ka lënduar tendonin dhe do të mungojë për 7 deri në 8 muaj.

Edhe Jurgen Klopp pas ndeshjes deklaronte se lëndimi duket i keq.

Kjo do të jetë një nga humbjet më të mëdha për skuadrën e Liverpool këtë edicion.
Shtuar më 17/10/2020, ora 20:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori