Ndërroi jetë "heroi" i tyre, Argjentina vjen me vendimin e madh
Sot në moshën 60-vjeçare u nda nga jeta legjenda e futbollit argjentinas dheatij botërorë, Diego Maradona.

Maradona ishte njëriu më i pëlqyer nga shteti i tij, madje ata e konsideronin si hero kombëtar.

Sot pas vdekjes së tij, Qeveria argjentinase ka vendosur që nga nesër në tërë territorin e Argjentinës të shpallët tre ditë zije dhe të vendoset flamuri në gjysmë-shtizë.
Shtuar më 25/11/2020, ora 18:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori