Ndeshja e mbijetesës, Kamza triumfon ndaj Luftëtarit, fitorja e parë për Gjokën (VIDEO)
Kamza ka triumfuar 1-0 në shtëpi ndaj Luftëtarit në javën e 16 të kategorisë superior, shkruan Albeu.com.

Goli për Kamzalinjtë, u shënua nga pjesën e parë në minutën e 33 nga sulmuesi Masato Fokui.

Kjo fitore ishte mjaft e rëndësishme për Kamzën, teksa është ngjitur në vëndin e 9-të me 12 pikë, por ende ngelet në zonën e rrezikut. Kjo ishte fitorja e parë për Ernest Gjokën në krye të Kamzës.

Ndërkohë edhe Luftëtari nuk po kalon një gjëndje të mirë. Skuadra e drejtuar nga Gentian Mezani, pas kësaj humbje rrezikon seriozisht rënjën nga kaategoria superiore, teksa mban vënin e 8 me 13 pikë, një pikë larg rënjes nga kategoria. /albeu.com/

Shtuar më 09/12/2018, ora 15:28