Ndeshja ma Napolin nuk e vendos titullin
Buffon
Edhe pse të dy ekipet italiane, Napoli dhe Juventus janë aktualisht ekipe shumë në formë, portieri i Juventusit, Bufon, mendon se kjo ndeshje nuk është vendimtere për titullin kampion në Itali.

"Unë nuk e shoh në rregull të thuash se ndeshja Napoli-Juventus është vendimtare për titullin kampion. Fituesi i ndeshjes kuptohet se përpos fitores fiton edhe vetbesueshmërinë, por duhet të kujtojmë se është vetëm ndeshja e 10-të. Ne kemi një fillim të mbarë, por duhet të mbajm këtë hap, pasi ne edhe viteve tjera kishim fillime të mira, por duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë deri në fund". /albeu.com/
Shtuar më 04/11/2011, ora 22:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori