Ndeshja me Sampdorian, Sarri pyetet për treshen Ronaldo, Higuain dhe Dybala
Në prag të ndeshjes mes Juventusit dhe Sampdorias, Maurizio Sarri ka folur për mediat në konferencën e zakonshme për shtyp, ku ka dhënë disa sqarime se si mund të jetë formacioni nesër.

Pas fitores të rëndësishme kundër Udineses, Juventusi kërkon të vazhdojë me fitore për të qëndruar afër Interit ose për ta parakaluar në renditje.


Sarri u pyet rreth formacionit startues për nesër, dhe se a do të fillojë me treshen apo jo.

“Treshja? Do të ishte një trident edhe me Douglas Costa gjithashtu. Megjithatë, ende nuk e di, dua të shoh gjendjen e lojtarëve”.


“Unë kam nevojë dhe për të paktën një seancë stërvitore para se të kuptoj se si do t’i qasemi Sampdorias”,ka thënë Sarri.
Shtuar më 17/12/2019, ora 16:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori