Ndeshjet e tetorit, Southgate publikon listën me lojtarët e ftuar
Gareth Southgate ka publikuar listën me futbollistët e ftuar për ndeshjet e tetorit.

Trajneri i Anglisë ka ftuar për herë të parë Dominic Calvert-Leëin, Bukayo Saka dhe Harvey Barnes, ndërsa Mason Greenwood dhe Phil Foden janë hequr nga lista e herës së kaluar.

Më poshtë janë emrat e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e tetorit:

Portierë: Dean Henderson (Manchester United), Nick Pope (Burnley), Jordan Pickford (Everton).

Mbrojtësit: Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Ben Chilwell (Chelsea), Conor Coady (Wolves), Eric Dier (Tottenham), Joe Gomez (Liverpool), Michael Keane (Everton), Harry Maguire (Manchester United), Ainsley Maitland- Niles (Arsenal), Tyrone Mings (Aston Villa), Bukayo Saka (Arsenal), Kieran Trippier (Atletico Madrid), Kyle Walker (Manchester City).

Mesfushorët: Jordan Henderson (Liverpool), Mason Mount (Chelsea), Kalvin Phillips (Leeds United), Declan Rice (West Ham), James Ward-Prowse (Southampton), Harry Winks (Tottenham).

Sulmuesit: Tammy Abraham (Chelsea), Harvey Barnes (Leicester), Dominic Calvert-Lewin (Everton), Jack Grealish (Aston Villa), Danny Ings (Southampton), Harry Kane (Tottenham), Marcus Rashford (Manchester United), Jadon Sancho (Borussia Dortmund), Raheem Sterling (Manchester City).
Shtuar më 01/10/2020, ora 15:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori