Ndëshkoi me karton të kuq Chiesan, arbitri italian dërgohet në Serie B
Arbitri i ndeshjes Crotone-Juventus, Francesco Fourneau u duartrokit për mënyrën se si ndau drejtësinë.

Ai ndëshkoj me karton të kuq lojtari ne Juventus, Chiesa dhe anuloj një gol të "Zonjës së Vjetër" me plot të drejtë.

Por, për shkak se ishte i drejtë, Fourneau duhet të përballet me pasoja.

48 orë pas ndeshjes, ky refer është deleguar që të ndaj drejtësin në një rang më poshtë në Serie B.

Ai nuk do të jetë as referi kryesor në ndeshjen e Series B mes Regginas dhe Cosenza. Fourneau do të jetë gjyqtari i katërt.
Shtuar më 19/10/2020, ora 17:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori