Ndizen sirenat spanjolle për yllin e Napolit
E erdhmja e sulmuesit Belg të Napolit, Dries Mertens me shumë gjasa do të jetë në Spanjë.

Sipas "El Pardidazo" Mertens mund të bëhet pjesë e Atletico Madrid i cili mund të zërë vendin e Nikola Kaliniç i cili deri më tani ka zgjënjyer totalisht me paraqitjet e tij.

Belgu prej kohësh është pëlqyer nga Simeone dhe këtë verë pritet që Mertens te ndryshojë ambjent.

Lojtari është mjaft i rëndësishëm për skuadrën e Napolit pasi është një nga sulmuesit kryesorë që prodhon më shumë gola, por forma e mirë që po kalon polaku Milik po sposton Mertens duke rritur më shumë mundësitë e një largimi të mundshëm të bulgut në verë drejt Spanjës. /albeu.com/
Shtuar më 20/03/2019, ora 18:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori