Ndodh për herë të parë, gjyqtarja franceze gjykon ndeshjen e Champions Leagues
Stephanie Frappart do të jetë arbitri i parë femër i një ndeshjeje për Ligën e Kampionëve për meshkuj.

Gjyqtarja franceze është caktuar për ndeshjen e Torinos të mërkurën në mbrëmje, mes Juventus dhe Dinamo Kiev, java e 5-tw tw fazës së grupeve.

Kënaqësi e madhe për Frappart pas përvojës në Europa League dhe në Superkupën e fundit Evropiane.

Bilbili francez do të ndihmohet nga Hicham Zakrani dhe Mehdi Rahmouni. Oficeri i katërt Karim Abed, VAR Benoît Millot, AVAR Delajod Willy.

Shtuar më 30/11/2020, ora 18:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori