Ndodh vetëm në Gjermani, anulohet ndeshja pas një sherri refugjatësh
Është një anulim ndeshje për një arsye të cilën nuk e kishim dëgjuar më parë.

Bëhet fjalë për ndeshjen midis Dianmo Dresden dhe Hamburgut e cila ishte planifikuar që të luhej sot në orë 13:00, por nuk është luajtur.

Kjo ndeshje është shtyrë nga nga Ministria e Brendshme për shkak të mungesës së forcave të rendit pasi janë angazhuar në një zonë refugjatësh e cila shikohet me rrezikshmëri të lartë pasi para pak ditësh një sirian dhe një irakian mbetën të vdekur pas një sherri.

Shtuar më 01/09/2018, ora 20:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori