Ndryshon e ardhmja e Eriksen, përmirësohen marrëdhëniet me Conten
Antonio Conte pranoi se situata mes tij dhe Eriksen ka ndryshuar me danezin që tashmë është një lojtar i rëndësishëm për Interin.

Eriksen u bashkua me Interin në një marrëveshje prej 24 milion € në janar të vitit 2020.

Ai shënoi katër gola dhe regjistroi tre asistime në 26 paraqitjet e tij të para me klubin në edicionin 2019-20.

Ndërsa tani, ai ka 19 ndeshje në të gjitha garat në 2020-21, megjithëse ai ka luajtur vetëm 760 minuta deri më tani.

Ish-ylli i Tottenham ishte i lidhur me largim nga Meazza në janar për shkak të mungesës së hapësirës, por Antonio Conte kohët e fundit ka ndryshuar pozicionin e tij në fushë duke e përdorur atë si një mesfushor klasik të qendrës.

Danezi shënoi golin fitues nga një goditje e lirë në Coppa Italia Derby këtë janar dhe luajti dy ndeshjet e fundit së bashku me Marcelo Brozovic dhe Nicolò Barella për të zëvendësuar të lënduarin Arturo Vidal.

"Eriksen ka cilësi të pabesueshme. Unë mendoj se ai është i përsosur për të luajtur së bashku me Brozovic," pohoi legjenda e Interit Marco Materazzi.
Shtuar më 16/02/2021, ora 10:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori