Ndryshon kalendari i Seria A, ja kur do të luhet Inter-Milan
Federata Italiane e Futbollit ka zyrtarizuar sot kalendarin e ndeshjeve të javëve të ardhshme ku ajo që bie në sy është orari i pazakontë i derbit mes Interit dhe Milanit.

Derbi i "Madonninas" do të zhvillohet më 15 prill në orën 12:30, një orar jo i zakonshëm për një ndeshje aq shumë të rivalizuar, shkruan “Calciomercato.com”.

Kalendari i plotë:

Java e 30-të:
E shtunë, prill 1, 2017 18:00 SASSUOLO - Lazio
E shtunë, prill 1, 2017 20:45 ROME - Empoli
E shtunë, prill 2, 2017 00:30 Torino - Udinese
E shtunë, prill 2, 2017 20:45 NAPOLI - JUVENTUS
E hënë, 3 prill, 2017 20:45 Inter – Sampdoria

Java e 31-të

E shtunë, prill 8, 2017 15:00 Empoli - Pescara (^)
E shtunë, prill 8, 2017 në 18.00 Atalanta - SASSUOLO
E shtunë, prill 8, 2017 20:45 JUVENTUS - CHIEVOVERONA
E diel, 9 prill, 2017 12:30 Sampdoria - Fiorentina
E diel, 9 prill, 2017 20:45 Lazio – NAPOLI

Java e 32-të

E shtunë, 15 prill, 2017 12:30 INTER - MILAN
E shtunë, 15 prill, 2017 18:00 SASSUOLO - Sampdoria
E shtunë, 15 prill, 2017 20:45 NAPOLI - Udinese
E diel, 16 prill 2017 20:45 ROMA - ATALANTA


Java e 33-të:

E shtunë, 22 prill, 2017 në 18.00 Atalanta - BOLOGNA
E shtunë, 22 prill, 2017 20:45 FIORENTINA - INTER
E diel, 23 prill, 2017 00:30 SASSUOLO - NAPOLI
E diel, 23 prill, 2017 20:45 JUVENTUS - GENOA
E hënë, 24 prill, 2017 20:45 Pescara - ROMA


Shtuar më 14/03/2017, ora 12:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori