"Në 10 minuta u shkëputa nga Interi dhe erdha në Madrid", rrëfehet Roberto Carlos: Eto'o sulmuesi më i fortë
Braziliani, Roberto Carlos, ka folur për karrierën e tij si futbollist, kohën e tij si trajner, të ardhmen e Neymar dhe punën e tij te Real Madrid në një intervistë të transmetuar në llogarinë e FIFA-s në Instagram, shkruan Albeu.com.

Sulmuesi më i fortë: "Eto'o..Por më i vështiri ishte Figo. Ai ishte një lojtar i shkëlqyeshëm.

Goli më i veçantë: "Goli në El Classico ishte më i veçantë por më shumë ai që shënova ishte kundër Francës. Ndonjëherë më pyesin për këtë gol, topi peshonte pak, lojtari më dha dhe unë shënova"

Classico: "Të luash një El Clasio dhe nëse shënon një gol je i madh."

Neymar: "Neymar është mirë, i lumtur, shënon gola, është i përulur në PSG, ajo që dua të shoh dhe në të ardhmen në Kupën e Botës, që ai mund të jetë lojtari më i mirë në botë".

Rritja e Neymar: "Neymar është gjeni dhe ka njerëz që kujdesen për jetën e tij. Nga 13 deri në 27 vjeç unë isha shumë i kontrolluar. Struktura e Real Madrid jua bën të lehtë të luani vetëm futboll”.

Largimi nga Interi: "Bisedoni me Morattin i thashë agjentit tim dhe thuaji atij se unë nuk mund të vazhdoja të luaja si sulmues sepse në tre muaj kam pasur Copa America dhe atë ditë u bë një takim me Lorenzo Sanz dhe në dhjetë minuta unë shpërtheva dhe erdha në Madrid. Në atë kohë gjërat ishin bërë shpejt.

Ndikimi me Marcelon: "Këshillat janë më shumë. Marcelo është një udhëheqës, ai është kapiteni i klubit më të madh në botë. Ai është një fenomen ".

Krahasimi: "Marcelo mund të luajë në krah, dhe si mesfushor. Sot nuk ka shumë lojtarë të stilit tim. Marcelo, Filipe Luis, Lodi ... Ka shumë në krahë të majtë nw stilin e tij. "

Këshillë për një lojtar të ri: "Unë gjithmonë kam dhënë këshilla për të rinjtë”.

Duke luajtur në krah te Inter: "Kjo më bëri që të luaj në krah. Në shtatë ndeshjet e para kam shënuar shtatë gola. Ata madje më vendosën si sulmues në Itali në 1995.


Trajneri në Turqi: "Trajneri në radhë të parë duhet të jetë psikolog. Ai e di se çfarë mendon lojtari. Ka trajnerë të shkëlqyeshëm që ju mësojnë sistemin e lojës.

Owen: "Ishte një fenomen. Unë dua ta pyes nëse të mungon Madridi"

Owen në Liverpool: "Për ne ata ishin idhuj. Kur ai erdhi të luante ishte një gëzim."

Kupa Botërore 2002 kundër Anglisë: "Ishte e kontrolluar sepse ne e dinim se si luanin, por Belgjika jo. Ata ishin shumë të fortë në mbrojtje . Në atë ndeshje, motivimi dhe cilësia e Brazilit ishin të barabarta."

Mosarritja e objektivit ndaj Belgjikës: "Njerëzit në Brazil nuk e pranojnë humbjen. Të qenit i dyti quhesh si i fundit.

Trajneri: "Jam i lumtur në Madrid si trajner".

Jeta: "Pak fat, punë, këmbëngulje, shkollim në shtëpi. U largova nga shtëpia kur isha 13 vjeç dhe gjithë jetën deri në moshën 35 vjeçare kam luajtur futboll. /albeu.com/

Shtuar më 21/04/2020, ora 21:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori