Në finalen e Championsit kundër Juventusit? Buffon çudit me përgjigjen
Pëlqej
buffon00
Portieri italian, Gianluigi Buffon u largua këtë verë nga Juventusi pas 17 viteve duke u transferuar në Francë te PSG-ja.

Gradualisht, ai po fiton vendin e titullarit dhe po kthehet një pikë e rëndësishme për francezët.

Gjatë një interviste dhënë së fundmi, ai ka thënë se do të preferonte të evitonte një përballje me Juventusin në finalen e LigësKampionëve.

"Skuadra e vetme që nuk do të doja të përballesha në finaleLigësKampionëve është Juventusi", tha ai.

Ikona e Juventusit ka qenë shumë i pafat në të kaluarën e tij, pasi ka humbur tri finaleLigësKampionëve me fanellën e Juventusit.
Shtuar më 20/10/2018, ora 16:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori