Në flakë stadiumi më i madh në Europë (FOTO LAJM)

Stadiumi më i famshëm në Rusi, ai i Moskës “Luzhniku” është përfshirë nga një zjarr i madh. Mediat ruse shkruajnë se zjarri ka filluar gjatë kohës që në stadium ishin duke u bërë punime për rinovimin e tij.

Stadiumi luzhnikuNuk janë bërë ende të ditura arsyet e zjarrit, por thuhet se ka dëme të mëdha. Zjarrfikësit kanë arritur të lokalizojnë flakët.

Stadiumi është duke u rinovuar për Kampionatin Botëror të vitit 2018 dhe pikërisht “Luzhniki” do të jetë stadiumi i finales së madhe./Albeu.com/
Shtuar më 05/10/2015, ora 16:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori