Një gjysmëfinale e mundshme Barcelona-Liverpool
Barcelona dhe Liverpool mund të përballën në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve nëse të dyja e kalojnë faqen çerekfinale.

Fituesi i duelit të parë çerekfinale do të ndeshjet me fituesin e duelit të tretë, ndërsa i dyti më të katërtin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Ndersa fituesi i duelit të parë çerekfinal, që është Ajax- Juventus do të përballët me fituesin e duelit të retë çrekfinal Tottenham- Manchester City.

Fituesi i duelit të dytë çerekfinal mes Liverpoolit dhe Portos do të perballet me fituesin e duelit të katërt mes Barcelonës dhe Manchester Unitedit.

Oraret e ndeshjeve:

9 dhe 10 prill: Çerekfinalet, ndeshjet e para

16 dhe 17 prill: Çerekfinalet, ndeshjet kthimit

30 prill dhe 1 maj: Gjysmëfinalet, ndeshjet e para

7 dhe 8 maj: Gjysmëfinalet, ndeshjet kthimit

1 qershor: Finalja – Ëanda Metropolitano, Madrid

Shtuar më 15/03/2019, ora 12:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori