Në Itali e bëjnë zyrtare, mesfushori kosovar tek Sampdoria
Valon Berisha një nga lojtarët më kyç të Kosovës dhe Salzburg është gati ta lëri ekipin e tij dhe të shkojë në Serinë A.

Është “Sport Italia” që raporton se skuadra e Sampdoria ka arritur marrëveshje për transferimin e kosovarit.

25- vjeçari do ti kushtojë Sampdorias shtatë milionë euro. Zyrtarizmi i këtij transferimi pritet të bëhet gjatë 48 orëve të ardhshme. /albeu.com/
Shtuar më 10/06/2018, ora 19:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori