Në këtë datë Barcelona zyrtarizon mesfushorin e Bayernit
Arturo Vidal me shumë mundësi pritet të largohet nga Bayern Munich në ditët në vijim.

Në fillim është përfolur për një rikthim të tij në Seria A, pranë klubit të Interit por së fundmi mediat spanjolle kanë dhënë detaje të reja.

Sipas tyre, kiliani do të transferohet te Barcelona, ku pritet të nënshkruaj një kontratë 3 vjeçare me një rrogë sezonale 9 milion euro.

Për të marrë sherbimet e Vidal mësohet se Barcelona do ti paguaj 20 milion euro Bayernit dhe zyrtarizmi përfundimtar do të bëhet ditën e hënë. /albeu.com/Shtuar më 03/08/2018, ora 14:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori