Në mesditë shorti i Europa League, nuk mungojnë as shqiptarët
Pëlqej
Abonohuni për lajmet sportive me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Sot, ne ora 13:00 hidhet ne Nyon te Zvicres shorti per 1/16-at e Europa League.

Pas ndeshjeve te mbremshme, te cilat rezultuan aspak te mira per italianet pasi mundi te kualifikohej vetem Lazio, 16 ekipet e mbetura do te mesojne kundershtaret e rradhes, shkruan Portali Albeu.

Jane ende ne loje shqiptaret Etrit Berisha, Shkodran Mustafi, Taulant Xhaka, Admir Mehmedi dhe Besnik Hasi.

Ja 16 klubet e kualifikuara:

Fenerbahçe, Valencia, Sparta Praga, Leverkusen, Liverpool, Shakhtar Donetsk, Athletic Bilbao, Braga, Borussia Dortmund, Sevilla, Tottenham, Basel, Manchester United, Villarreal, Anderlecht, Lazio. /albeu.com/
Shtuar më 26/02/2016, ora 10:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori