Në San Siro flet Milani (VIDEO)
Milan është fituesi i derbit të sotëm të ligën e kampionëve duke mposhtur gjigandët e Barcelonës me rezultat 2-0 dhe duke fituar kështu një avantazh të madh për ndeshjen e kthimit që do të zhvillohet në Camp Nou.

Në prezencën e rreth 85 mijë tifozëve në San Siro dhe me një koreografi mbreslënëse, Milani që në fillim dha sinjalet se në këtë ndeshje fjala do të ishte e tyre.

Milan u paraqit me formacionin më të mirë në dispozicion ndërsa mungoi Balotelli.

Në pjesën e parë, të dyja skuadrat treguan performancë të barazpeshuar ndërsa golat u shënuan në pjesën e dytë. Në këtë pjesë, edhe pse posedimi i topit ishte e Barcelonës, më të saktë ishin vendasit.

Goli i parë erdhi në minutën e 57-të përes Kevin Prince Boateng i cili shënoi me një goditje fantastike.

9 minuta para përfundimit të kohës së rregult, Muntari përfundoi më së miri aksionin e mirë organizuar nga Stephan El Shaarawy, duke shënuar me volej goditje Valdesin (81'), 2-0.

Me këtë rezultat në San Siro, Milani është shumë pranë çerekfinales, edhe pse në ndeshjet e kthimit gjithçka mund të ndodh, pasi atje pret tifozeria e çmendur në Camp Nou. /albeu.com/

Golat:

Shtuar më 20/02/2013, ora 22:42
chelsea
e Mërkurë 20 Shkurt 2013, Ora 23:00
ku jan mare tifozet e barcelones se nuk paskan hy me komentu hiq ,athu qe ju ka hup barcelona , tash nije me nje her thone tereni i keq , referi e qisi sene pa lidhje , po se di une pse messi nuk lujti mare athu qe u kan i lendum ,ani qaj ibrahim qerimi ish tifoz i flakt i barcelones edhe per qdo artikull po komentojke ka 5-6 here .
gazibaba
e Mërkurë 20 Shkurt 2013, Ora 23:28
Flej rahat edhe gzuhuni pak vec per ni koh te shkurt ju fansat. E milanit shifmi kismet me 12.03 .2013. Barsa=6=milan=0
barca
e Mërkurë 20 Shkurt 2013, Ora 23:29
o shoku barca me te vertete nuk luajti mir po goli i par ishte inekzistent fare ishte nje faull me dor qe ja ndryshoi drejtimin topit nuk besoj se ke kundershtime apo jo?
Oltion Elezi
e Mërkurë 20 Shkurt 2013, Ora 23:32
goli i pare i milanit e pame te gjith prandaj leri fjalet e teperta se e dim kush esht barca dhe kush esht milani por nuk ka perfunduar akoma ndeshja ka marur vetem pjesa e pare
SEDAT JASHARI
e Mërkurë 20 Shkurt 2013, Ora 23:57
POM VJEN KEC PER STAFIN E ALBEU.COM PERKRAHESIT E BARCELONES E DI SE SONTE JENI ZHGENJYER PO ,KJO QE ESHTE ... HISTORIA MBETET HISTORI E KJO MODA E BARCES SI DUKET PO KALON.....
chelsea
e Enjte 21 Shkurt 2013, Ora 00:05
un nuk jam tifoz i milanit por milani ka lu se jo mahi , edhe goli i par ka qen i rregullt se lojtari i barches ja ndrroj drejtimin topt e pastaj ra ne doren e lojtarit te milanit edhe referi e ka pa shume mire por kas qen i rregullt , a po ju kujmtohet ne 2009 kur abidal e nalke topin me dore edhe referi shujke , drogban e rrzojshin ne 16 metersh referi shujke , milanit vjet ne korner hala pa u nis topi u referu penallti per barcelonen , arsenalit pse van persie e goditi topin ja dha karton te kuq , kto fakte a nuk po te mjaftojn a qikjo asht loja e futbollit i miri fiton sot ju jeni kan zhl, edhe pas golit te dyte ma kryte nuk keni dite ku e keni , urime milanista , urime italy .forca CHELSEA
chelsea
e Enjte 21 Shkurt 2013, Ora 00:11
po se po te doket qe po lun me socedadin , edhe me chelsean thojshi qishtu po chelsea ju shloj dy te nxeta midis barcelone edhe ate me 10 lojtar
chelsea
e Enjte 21 Shkurt 2013, Ora 00:15
besa sot dy goditje te nje pasnjeshme i keni marre chelsea U-19 ka fituar 2-0 ,edhe qfar goli goga a gaga se di qysh ke hahhahah, ishalla po pshtoni
alttii
e Enjte 21 Shkurt 2013, Ora 00:17
o haver chelsea formacioni juj u kon kunder barcelones 11 - 0 - 0 mos te harrojm kshtu qe flej rahat
eri ruci
e Enjte 21 Shkurt 2013, Ora 00:55
milan 7 her kampion europe skuadra me me tituj ne bot respekt per kuq e zinjte e lereni kto kush esht tifoz me barcen nk esht tifoz se barca kto 5 vite ka.sa per golim e pare mos harroni barca esht kualifiku 2 vite me milanin me penallti koti.forrrrca milan
RossoNeri
e Enjte 21 Shkurt 2013, Ora 00:58
Sorry my Albanian frends it whas not a handball from Zapata . It came of his cheek (face) , so it was a fair goal too.
Oltion Elezi
e Enjte 21 Shkurt 2013, Ora 02:52
ku u bot dhe jutifozet e chelsit me fol mos ngelt mo njeri qe historia e chelsit fillon kur erdhi presidenti rus hahaahhaaha
qanka acm shefkiu
e Enjte 21 Shkurt 2013, Ora 04:05
ktu ekeni linkun ju gjith qe jeni fansa te barces mund ta shihni nga afer qe nuk ka qen prekje me dore por topi ikishte ren ne ftyr zapatas ja linku per gjith juve http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2k3wfgh7I4I
EL 92
e Enjte 21 Shkurt 2013, Ora 04:25
ktu ekeni linkun ju gjith qe jeni fansa te barces mund ta shihni nga afer qe nuk ka qen prekje me dore por topi ikishte ren ne ftyr zapatas ja linku per gjith juve http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2k3wfgh7I4I
chelsea forever
e Enjte 21 Shkurt 2013, Ora 11:38
bravo el 92 ju ke dokumentu , per me ju hjek edhe qit gajle se pi munon , edhe diqka a jeni tuj e verejt se barcha qdo sezon ne CHL po bjen ma poshte , ka me i ardhe puna qe mos me mujt me kalu grupin ,hahhaah
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori