Në vitin 2006 Neymar ishte i Realit (FOTO LAJM)

Karta e federimit
Sipas asaj që shkruan sportivja madrilene "AS", e cila bazohet në dokumente zyrtarë, ylli brazilian i Barcelonës Neymar u transferua te Real Madrid në vitin 2006, kur ishte vetëm 14 vjeç. Por palët nuk ranë dakord për çmimin (brazilianët kërkonin 60 mijë euro) dhe kjo bëri që Carlos Martínez de Albornoz të rikthehej në vendlindjen e tij.

Por tani që Neymar vlen shumë herë më shumë, plot 57 milionë euro, me siguri që Real Madrid do të jetë penduar për vendimin e para 7 vitëve. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2013, ora 12:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori