Nedved dhe Paratici tradhëtuan Allegrin, zbulohet prapaskena e largimit të trajnerit
Masimilano Allegri do të largohet zyrtarisht nga Juventusi. Pasi fitoi 11 trofe me klub bardhezi ai të paktën largohet me nder nga klubi bardhezi. Por tashmë është zbuluar dhe arsye e largimit të teknikut livorenz.

Sipas asa që raporton "Corriere dello Sport", tekniku italian e kishte kuptuar që po ia punon pas krahëve. Alegri kishte humbur besimin e Kristiano Ronaldos dhe dyshesh Paratici-Nedved të cilët votuan hapur për divorcin.

Ende nuk dihet se kush do ta zëvendësojë Allegrin por favorit tashmë për stolin bardhezi janë Didier Deschamps dhe Mauricio Pochettino./ /albeu.com/


Shtuar më 17/05/2019, ora 14:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori