Nedved: Ronaldo është më shumë se një lojtar
Ish ylli i Juventus i cili tani ka një pozitë në bordin drejtues në skuadër, Pavel Nedved, ka lëshuar disa lëvdata për yllin portugez, Cristiano Ronaldo.

“Me ardhjen e Cristiano Ronaldos, jemi përmirësuar në aspektin e mentalitetit” ka thënë Nedved.

“Aty kishte gjithmonë një mentalitet të fortë, por ka diçka tjetër që ai solli e që ka influencuar pjesën tjetër të skaudrës” ka thënë tutje çeku.

“E njihnim atë si lojtar, por tani e njohim atë si person dhe jemi të impresionuar nga personaliteti i tij. Ai është shumë më shumë sesa një lojtar” ka thënë ndër të tjerash Nedved. /albeu.com/
Shtuar më 18/02/2019, ora 17:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori