Nerazzurrët përsëri pa Icardin, formacionet zyrtare Inter-Parma


Interi do të përballet me Parmën, në "San Siro" ndeshje kjo e vlefshme tre pikë në Serie A.

Interi vjen pas një fitorje të vetme në këtë sezon, kundër Bolognas dhe sot do të provojë sërish për një trepikësh kundër Parmas.

Ndërkohë janë publikuar edhe formacionet zyrtare të këtyre dy skuadrave, ku tek Interi vihet re mungesa e kapiteni Mauro Icardi në 11 e parë.

Formacionet zyrtare:

Inter: Handanovic, D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Dalbert, Brozovic, Gagliardini, Candreva, Nainggolan, Perisic, Keita Balde.

Parma: Sepe, Iacoponi, Alves, Gagliolo, Gobbi, Stulac, Barilla, Rigoni, Gervinho, Inglese, Di Gaudio. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2018, ora 14:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori